Sdílené zkušenosti


09.11.2018

Matěj

Rozhodl jsem se napsat své pocity k Iboga terapii až po jejím skončení, protože právě ten měsíc po intenzivním víkendu, doplnil všechny ty chybějící časti. Začátek procesu byl velice intenzivní, v porovnání s jinými substancemi, jsem měl pocity uzemňující, jakoby implozivní. Vize, které probíhají v mysli jsou pro každého individuální. Nejdůležitější zkušenost ale bylo pro mne určité odseknutí či srovnání starých vzorců, uvolnění vnitřního napjetí a zbavení se připoutanosti na některých věcech.

V neděli, cestou domů jsem cítil harmonii, klid a otevření prostoru a možná nahlédnutí na prázdnotu o které mluví mistři meditace. Vnější svět, když se tomu poddáváme, na nás stále působí a ovlivňuje naše rozhodnutí. Uzavíráme se do svých bublin a necháme se pohlcovat tokem myšlenek, které si vytváříme my sami. A tady právě fungovala Iboga. Intuice které jsem naslouchal mně vedla občas i trnitými cestami, ale vždy se ukazovalo, že i přes nepříjemné situace, jsou má rozhodnutí správná.

Včera jsem terapii ukončil a v Iboze jsem poznal moudrou a soucitnou bytost, které si velmi vážím.

Děkuji Lukášovi, jak se o nás postaral a za to co dělá.

22.08.2018

Marta

Děkuji za zprostředkování úžasných prožitků. Nechala jsem vše v klidu doznít a několik dnů trvalo, než jsem se vrátila do "normálu" (nejdelší dobu trvalo, než se vrátil zrak do původního zaostření). Nicméně si připadám docela jiná. Zůstal ve mě klid - ne prázdnota, světlo, láska,... Já vždy měla obrovskou spoustu myšlenek, které mi přinášely emoce a s těma jsem pak měla co dělat, abych je usměrnila. Teď si dokážu jen tak sednout a dívat se na přírodu a být jen tak - bez myšlenek. Je to pro mě naprosto nové a plně si toho užívám. Být jen tak ve stavu tady a teď. Parááda.
Asi před měsícem jsem si uvědomila, že nejsem šťastná. Byli jsme tehdá na víkendu v lese na hájence. Krásná příroda, hezké počasí vše v pořádku, ale já to tak prostě cítila. Nedokázala jsem to vysvětlit, že vevnitř se cítím prázdná.... Teď, po návratu z terapie při ranním cvičení venku vždy pronesu úžasnou větu, která mi jde ze srdíčka: " Já jsem šťastná, tady a teď, sama za sebe"... a prožívám si ten nádherný pocit každičkou buňkou.
Iboga se mnou stále pracuje a pomáhá být v přítomnosti, dělat věci vědomě, v klidu, bez myšlenek, je to pak všechno jiné. 
Takže spolu krásně spolupracujeme a já jí vždy za všechno ze srdíčka poděkuju.
Ještě jednou díky a užívejte života a všeho co přináší.

02.08.2018

Radka

Dobrý den, asi před měsícem se můj manžel zúčastnil Vaší terapie za pomoci Ibogy. Vyřešil se jeho vnitřní rozkol a můžeme nadále pokračovat životem společnou cestou. Chtěla jsem Vám proto poděkovat, že jste umožnili manželovi proniknout hluboko do svého nitra. Doufám, že i na ostatní účastníky má Vaše terapie takto kladné účinky.

15.01.2018

Anna

Dlho som rozmýšľala čo napísať, ako zhrnúť zážitok. Stalo sa toho mnoho a postupom času sa detaily súvislostí strácajú. Pocit ktorý som však nadobudla po sedení pretrváva. Iboga mi do tela vložila opäť cítiace srdce. Svojím špecifický spôsobom ma postavila na vlastné nohy a usadila ma viac do tohto reálneho sveta. V priebehu prvej noci som sa postavila vlastným démonom pred ktorými som až príliš dlho utekala. Prešla som temnom a v krajnom zúfalstve som našla svetlo a pokoj, šťastie i lásku, stratené duchovno.

15.01.2018

Martin

O iboze jsem slyšel jen jednou od kamarádky a hned mě to nadchlo, to musím určitě zkusit. To je třeba rozdíl od Ayahuascy, která mě vůbec nelákala a ač jsem měl spoustu nabídek, tak jsem to vždy zamítnul.

Petr

Druhá iboga, kterou jsem absolvoval měla hodně mírný průběh proti první, žádné mžitky, barevné sny, ani motáky ..... tak nějak se mnou moc nekomunikovala. Ale v pondělí ráno jsem pocítil příval lásky a světla, vše bylo dokonalé, jediné přirovnání mě napadá, jako bych byl v ráji :-) ..... nepopsatelný zážitek. 

Zdenek

Po spuštění hudby jsem viděl, jak přede mnou stojí velký stroj s ozubenými koly, které mi připomínaly
velkou převodovku. Začalo mne to čistit. Potom jsem vnímal, jak mne něco analyzuje a třídí. Vybavil
se mi prostor, ve kterém se objevila menší komora, ve které bylo uspořádáno vše podstatné a pak
něco řeklo, že to nepodstatné bude vymazáno.
Byl jsem statkářem v Jižní Americe (na mapě bylo Chile, tak asi tam). Viděl jsem hospodářskou
budovu, před kterou byla odpadní jímka. Hodil jsem do ní mladé děvče, které jsem dříve znásilňoval.
Bylo to ve chvíli, kdy mi řekla, že je těhotná a zoufalá. To její zoufalství jsem si několikrát procítil, když
se topila a vůbec nebojovala o život. Za vraždu jsem potrestán nebyl. Promlouval ke mne hlas, který
jsem silně vnímal jako boha. (Nejsem věřící ve smyslu náboženství). Hlas mi dal nabídku ze dvou
variant. Na první si nevzpomínám, ale druhá byla, že budu policajtem 21 let. Odpověděl jsem, že
policajt nebo zloděj je jedno. Čekal jsem, že budu policajtem v jižní Americe, kde jsem znal poměry.
Děvče se narodilo jako moje babička. Vraždu mi neodpustila a měla rakovinu. Strašila mne jako dítě
ve snu asi do 12 let.
Část předchozího já šlo se mnou do tohoto života a táhlo s sebou i tu mrtvou.
Měl jsem další vize, ale už si na všechny nevzpomínám. To špatné ze mne odcházelo 3x vrchem a
hodně spodem. Měl jsem pocit, že ze mne odešel parťák z minulého života a vyzvracel jsem svoje
ego. Při zesíleném vnímání sluchu byla hudba hodně trýznivá, řezavá.
Hlas mi řekl, že procesem očištění Ibogou byla dokončena dohoda, kterou jsme spolu měli, byl to
plán, že jsem měl dojít až na terapii. Další život budu prožívat bez této karmické zátěže.

Mikulas

Ahojte
chcem  vam napisat pre mňa vysoko pozitívnu spetnú vazbu aj ked som si istý a verím ze nie som prvý a ani posledný
dakujem že existuje kúzelná bytost zvaná iboga dakujem za vás že s nou spolupracujete a ona s vami a ludia ako ja ju majú možnost skrze vás pozdravit,vyliečit sa zažit nieco nové čo je pre nich v danej chvíli potrebné
ospravedľnujem sa ten výkend som bol ked to už teraz berem s odstupom ,značne dopletený vo viacerých smeroch,,
nevedel som vobec čo mám očakávat od ibogy a aj ked som niečo. bolo to úplne mimo realitu čo prináša iboga a ako vlastne lieči

Peter

Nastúpil som na terapiu u Vás 12. augusta. Slovo terapia mi vtedy nepasovalo k iboge ale - dnešný deň môžem napísať, že vystihuje úplne presne ako iboga pracuje. A nielen vďaka magickej rastlinke, ale aj vďaka vašej podpore počas procesu mi dnešný čas príde - ťažko sa definuje, pretože ešte sa len rozhliadam akoby v novom živote a v úžasnom vnímaní sveta - ako som prežíval pre terapiou. Alkohol. Absolútne som stratil chuť piť alkohol. Vlastne tá chuť tu nikdy nebola, len nejaký návyk. Ten zmizol. Je u mňa bez stopy. Cigarety. To isté ako s alkoholom. Bez záujmu fajčiť. Káva. Bez záujmu piť kávu. Stravovanie. Menia sa mi stravovacie návyky. Konzumujem menej mäsa a viac skôr dietnejšieho jedla a veľa ovocia. Práca na sebe. Tak tento bod ma dostáva do kolien. :D Dej vecí okolo mňa je akoby oveľa ľahšie čitateľnejší ako pred terapiou. Zmena vnímania reality - je veľmi hlboká. Iboga pracovala ešte mesiac po terapii ako ste nás upozorňovali. Pracuje ešte stále.:)
Vyčistenia energií v rodovej linií - toto je proces ktorý prebieha pomaly. Ale isto. Manželstvo som síce nezachránil, ale aspoň mam vedenie ako pracovať-skôr komunikovať - so svojimi deťmi, rodičmi atď.

Štěpánka

Něco k mé Iboga terapii:

Tomáš

Umístit do slov prožitek, ke kterému mě iboga dovedla, není dost dobře možné. Přímá zkušenost s ibogou je totiž něco diametrálně odlišného od všeho, co v těle člověka běžně zažíváme. Když někomu vyprávím co jsem prožil, ptá se jestli to nebyly jen halucinace z mé mysli. Má odpověď je, že jsem neměl mysl. Byl jsem to já ve své čisté podobě, nezatížen lidskými představami a bylo mi umožněno vidět všechny komponenty sebe sama. Co vychází z těla a co z mysli a jakým způsobem mi mysl zprznila vnímání některých duchovních pravd. Viděl jsem nejen kaledioskop událostí svého současného života, ale taky odkud pochází má duše a co prožila v průběhu Věčnosti. Přítomnost ibogy jsem po celou dobu vnímal velice intenzivně a překvapilo mě, jak jasné odpovědi mi podávala. Všechno jako na talíři a bez příkras a chvílemi dokonce s dávkou humoru. Moje mysl to ještě pořád všechno nezpracovala a ani zcela nezpracuje, protože to je daleko za její rámec. Poznat stav bez mysli bylo velice přínosné a umožnilo mi to pochopit nejen sebe sama, ale taky nefyzické aspekty reality. Viděl jsem věci na které jsem se do té doby nechtěl podívat a viděl jsem věci které ve mě vyvolaly strach a znechucení, stejně jako věci, které ve mě vyvolaly ohromující úžas. Naše galaxie je krásná a život na všech těch planetách je úžasně barvitý. Vše jsem prožil bez nutnosti se něčemu bránit a tím se dostal tak hluboko jak jen to šlo. Jak celý proces dobíhá, postupně mi docházejí další věci, které iboga otevřela. Všechno se teď zdá jednodušší a jasnější. Přešla mě chuť kouřit trávu, přešla mě chuť na umělé sladkosti a celkově jsem teď bez "emočního hladu" - tedy nemám potřebu pořád něco "zobat". Samovolně mě to vede k lehčí a hodnotnější syrové stravě bez různých chemických zlepšováků. Díky za veškerou péči a energii kterou jste do procesu vložili, za jídlo připravené s láskou a hlavně za to, že jste mi umožnili složit dalších pár dílků skládačky mého života. Existence je nádherná v té své propletenosti :)

Hanka

1.noc: Zněla hudba, celkem příjemná a mě se před očima rozvinul jakýsi dlouhý pruh, na kterém se kaleidoskopicky střídali obrazy ze všech možných oblastí života a vesmíru.
Napadlo mě, že se mi otevřeli všechny šuplíčky mé paměti a „defilují“ před mým zrakem. Bylo to děsivě rychlé. Celkem pochopitelně, když si představím, co všechno v hlavě za ty roky mám. Ta proužka byla jako film s okýnky, ve kterých se střídali obrazy.
Nebyla jsem ale účastníkem děje, jen jsem to sledovala a občas mě napadlo, že je v tom děsný zmatek.

Petr

Po Iboga terapii se cítím skvěle, nikdy mi nebylo líp a cítím se velmi naplněně. Pomáhám lidem, co to jde. Zdá se mi, že za týden jsem nyní pomohl více, než za celých 26 let předtím. Sobě, ale věnuji jen velmi málo času. Dříve, co jsem dělal, vůbec nedělám nebo jen minimálně. Hlavní pro mě je teď pomoct všem lidem v okolí, u kterých cítím, že to potřebují, a že jich je a někteří jsou na tom ještě hůř, než jsem byl já před iboga terapií. Každý člověk komu pomůžu mě nesmírně činí štastným. V práci je to ted uplně něco jiného. Za tři dny si mě začali vážit, uplně jinak se ke mě chovají (mluvím a mé postižení se stalo mím nejvěčím darem), snažím se dělat nad rámec možností... snažím se meditovat... ale tak asi po svém, protože jsem si o tom zatím nic nečetl :) Iboga terapie mi změnila život víc, než bych si kdy jen ve snu dokázal představit. Je to bomba, kdybych vám, iboze, bohu, vesmíru všemu děkoval od teď do konce života, nedokázalo by to popsat, jak jsem vděčný za to, co jsem dostal. Neuvěřitelně se těším až budu znova s tak pozitivníma a dobrýma lidma, jako jste vy. Mooooc se těším až vám přivezu dárky :) a potřebuju si právě ještě dořešit nějaké věci, které mi nejsou příliš jasné z mou duší a ibogou. Myslím že tahle druhá terapie bude dostačující mám plány :) vše je skvělé a to co neni až tak supr, je furt tisíckrát víc zvládnutelnější než předtím :)

Monika

"Během terapie jsem se zbavila 10 nadbytečných kilogramů a po příjezdu domů jsem automaticky vyřadila ze své stravy maso, pečivo, sladkosti, alkohol, kávu. Díky ní jsem vykročila na cestu zdravého stravování. Během terapie se mi otevřelo třetí oko a hovořila jsem s Bohem (Vesmírem). To mi každý den dává pocit klidu a víry, že je vše, jak má být. Bylo to úžasné dobrodružství, které ze mne učinilo vnímavější a citlivější ženu. Děkuji děkuji děkuji."

Vlasta

"Jsem překvapena, jak je iboga a komunikace s ní inteligentní."

Anička

"Viděla jsem, jak může jedna nepatrná myšlenka změnit celý vesmír".